Extruder

De extruder bestaat uit twee delen: de aandrijving en het zogenaamde "hot end". De aandrijving is op het frame gemonteerd en duwt het filament van de spoel door de PTFE-buis in het hot end, waar het gesmolten wordt.


Benodigde materialen voor deze stap.
Aandrijfblok
1
Vrije as
1
Koppelstang
1
Vrije houder
1
NEMA17 motor
1
608ZZ kogellager
1
625ZZ kogellager
1
Mk7 aandrijfwiel met stelschroef
1
25mm pneumatische slang, binnendiameter 6mm, buitendiameter 11,5mm
1
Filamenthouderarm
1
Filamenthouderklem
1
Filamenthouderscharnier
1
Hotend
1
Hotendhouder
1
Hotendborg
1
60cm teflon buis, binnendiameter 2mm, buitendiameter 4mm
1
Ventilator
1
Pneumatische fitting
2
M3×30 bout
6
M3×16 bout
7
M3 moer
8
M3 ring
11

Gebruikt gereedschap voor deze stap.
Kruiskopschroevendraaier
Mes
1,5mm inbussleutel
2mm boor met handvat
3mm boor met handvat
Platte precisieschroevendraaier
20cm filament

Instructies

  1. Controleer dat het filament makkelijk door het aandrijfblok kan. Zo niet, maak beide kanten open met de 2mm boor.
  2. Gebruik de 3mm boor om de gaten in het aandrijfblok, de koppelstang en het filamenthouderscharnier open te maken.
  3. De vrije as heeft een ring aan de basis; dat is afval. Snij of breek deze eraf. Maak zo nodig de punten waar hij verbonden was nog schoon met een mes.
  4. Doe het aandrijfwiel op de as van de motor, met de stelschroef naar de motor toe, op de platte kant van de as. Draai de stelschroef een beetje aan, zodat het aandrijfwiel niet meer om de as kan draaien, maar nog wel over de lengte van de as kan schuiven. Draai de as zo dat de platte kant (en dus ook de stelschroef) van de connector af wijst.
  5. Zet de motor op tafel met de connector links, en plaats het aandrijfblok erop met de ronde kegel en de platte montagevoeten naar je toe gericht.
  6. Doe de 625ZZ lager op de as van de motor en klik hem in het aandrijfblok.
  7. Schroef een M3×30 bout in de beide gaten aan de linkerkant. Gebruik bij allebei een ring. Draai ze niet strak aan.
  8. Doe twee M3×30 bouten in de koppelstang en schroef die in de andere twee gaten. Gebruik geen ring, en draai ze niet strak aan.
  9. Draai alle schroeven behalve rechtsboven strak aan. De schroef rechtsboven moet even hoog zijn als de andere schroeven.
  10. Duw filement door het aandrijfblok, en gebruik de precisieschroevendraaier om het aandrijfwiel zo te plaatsen, dat het filament midden door de aandrijfgeul gaat. Draai zo nodig de stelschroef in het aandrijfwiel eerst los.
  11. Draai de stelschroef van het aandrijfwiel strak aan.
  12. Breek de basis van de vrije houder af.
  13. Doe de vrije as in de 608ZZ kogellager en doe de kogellager in de vrije houder. Als hij goed zit, steekt de lager iets uit aan de achterkant. Als het niet lukt, maak de vrije houder dan beter schoon met het mes.
  14. De slang wordt gebruikt als veer, en er moeten twee gaten in om bouten doorheen te steken. Leg de slang onder de vrije houder om te zien waar de gaten moeten en gebruik de 3mm boor om het eerste gat te maken.
  15. Gebruik een M3×30 bout met ring om de slang aan het aandrijfblok te maken.
  16. Boor het andere gat door de slang door het aandrijfblok heen. Haal de slang uit het aandrijfblok en doe een tweede M3×30 bout met moer in de slang.
  17. Gebruik een bout met ring om in elk gat in het aandrijfblok een moer te trekken.
  18. Plaats de vrije houder op de open bout zodat hij er een beetje omheen kan draaien.
  19. Plaats de slang op de vrije houder en steek de bouten door het aandrijfblok heen. Draai de bouten net in de moeren.
  20. Draai de pneumatische fitting op het aandrijfblok. Duw hem aan tijdens het indraaien, om te zorgen dat hij er recht in gaat.
  21. Maak de hotendhouder schoon met een mes, zodat het hotend erin past met de aanvoer midden onder het gat.
  22. Gebruik de 3mm boor om de gaten in de hotendhouder en hotendborg open te maken.
  23. Gebruik een waterpomptang om moeren in de hotendborg te drukken.
  24. Plaats het hotend met de draden naar de zijkant waar de uitsparing voor de draden zit. Druk de draden tussen het hotend en de hotendhouder, zoals te zien op de foto.
  25. Gebruik twee M3×16 bouten met elk een ring om met de hotendborg het hotend vast te zetten.
  26. Steek een stuk filament door de pneumatische fitting in het hotend. Schroef dan de pneumatische fitting in de hotendhouder. Draai hem aan met een 10mm steeksleutel.
  27. Gebruik vier M3×16 bouten met elk een ring om de ventilator op de hotendhouder te schroeven. Gebruik geen ringen bij de moer. De sticker op de ventilator is naar binnen gericht, en de draden komen bij de inkeping van de hotendhouder waar de draden van het hotend uitkomen.
  28. Gebruik een 4mm boor om de uiteinden van de teflon buis een beetje konisch open te maken.
  29. Steek de teflon buis in beide pneumatische fittingen.
  30. Gebruik een M3×16 bout met ring om de filamenthouderarm met het filamenthouderscharnier aan de filamenthouderklem te bevestigen.